Mladý ječmen

Pozitivní účinky na lidský organismus

Mladý ječmen příznivě působí na fyzický i psychický stav každého jedince. Podporuje léčebné procesy řady onemocnění a je velmi účinnou prevencí proti velké škále zdravotních problémů.


Výzkumy a studie Mladého ječmene

Dr. Howard Lutz, ředitel Institutu preventivní medicíny ve Washingtonu DC, řekl o mladém ječmeni následující: "Mladý ječmen je jeden z nejúžasnějších přírodních produktů této dekády. Zvyšuje tělesnou odolnost, sexuální energii, zlepšuje mentální vitalitu a snižuje návykovost na látkách, které našemu tělu škodí. Příznivě působí na pokožku a je účinný v boji proti stárnutí."

Japonský farmakolog Dr. Yoshihide Hagiwara, M. D., se domnívá, že klíčem k nutriční hodnotě této potraviny není pouze obsah živin z koncentrovaného extraktu, ale jeho biochemická forma, která umožňuje účinnější přeměnu a přijímání látek. Díky čemu vlastně mladý ječmen doopravdy vyniká? Obsahuje tisíce živých enzymů. Enzym superoxiddismutázy (SOD) pomáhá proti stárnutí, prospívá zažívání, pomáhá rozptýlit minerály a vitamíny v krvi se lépe vstřebávají.

Dr. Richard Cutler, biofyzik Národního institutu stárnutí v USA, ukázal, že délka života mnoha savců, včetně člověka, je přímo úměrná množství enzymů SOD v těle. SOD se chová jako buněčný antioxidant.

Dr. Hagiwara a biolog Dr. Jasuo Hotta, specialista na genetické inženýrství na Univerzitě v Kalifornii, zjistil, že pokud se šťáva ze suchého ječmene přidá do poškozené DNA buňky, zrychlí se její schopnost regenerace až dvakrát. Dr. Hagiwara tvrdí, že tato zjištění by mohla zabránit vzniku rakoviny a zpomalit stárnutí. Výsledky prováděných pokusů ukazují, že šťáva ze sušeného mladého ječmene je schopná opravit poškozené buňky a zpomalit proces stárnutí.